Gömlek Üretimi


1965 yılında gömlek üretimine başlayan Yenmak; Konya'da bulunan, biri 5000 m² açık 4000 m² kapalı alanda bulunan silindir gömleği fabrikamızda, 150’den fazla kalifiye personeli ile üretim faaliyetlerini devam ettirmektedir. 

Yenmak silindir gömleği üretiminde, 55 mm ile 185 mm çapı arasında; su ve hava soğutmalı, benzinli ve dizel motorlar için ve kompresörler için; kuru tip, sulu tip, hava soğutmalı ve kompresör silindir gömlekleri olmak üzere birçok ürün çeşitliliğine sahiptir. 

YENMAK üretmiş olduğu silindir gömleklerinde dünya standartlarının gerektirdiği malzeme ve alaşım özelliklerini, dökümhanesinde ergitme prosesi sonrasında, gerekli kalite analizlerini ve modifikasyonları yaparak, modern teknolojiye uygun savurma döküm makineleri ile döküm prosesini gerçekleştirmektedir. Yeni tip savurma döküm makineleri ile birlikte döküm şartlarının sürekli olarak standartlaştırılmasını sağlamakta ve üretimin her aşamasında uyguladığı kalite kontrol faaliyetleri ile kalitenin devamlılığını sağlamaktadır.

Yenmak; silindir gömleği üretim fabrikasında teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yapılan yatırımlarla üretim gerçekleştirilmekte ve silindir gömleklerine özgü kalite kontrol cihazlarında, motorda çalışma performansını etkileyecek kritik karakteristikler için%100 tüm üretilen silindir gömlekleri kontrol edilerek son kullanıcıya ulaşmasını sağlamaktadır.  

Yenmak üretmiş olduğu tüm silindir gömleklerinde aşınma, çalışma ömrü ve ısıl yayılımı etkileyen malzeme ve alaşım özelliklerini sektördeki deneyimleri ile buluşturarak, ortaya çıkardığı en ideal çözüm ile silindir gömleğinin motordaki performansını sürekli artırarak “Motorunuz’daki Güç” olmaya devam etmektedir.© All Rights ReservedYenmak