Piston Üretimi


Yedek Parça Sektörüne Gömlek üretimi ile başlayan ve hizmet vermeye devam eden Yenmak, 1995 yılında piston üretimi için gerekli yatırımları tamamlayarak piston üretimine de başlamıştır. Yenmak; Konya’ da 10000 m² açık 7000 m² kapalı alanda 200’den fazla kalifiye personeli ile kendi dökümhanesi ve deneyimli ekibiyle faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Yenmak Piston üretiminde, 60 mm ile 175 mm çap ölçüleri arasında benzinli ve dizel motorlar için ve kompresörler için; alüminyum, çelik, yağ soğutmalı, ring taşıyıcılı olmak üzere birçok ürün çeşitliliği ile Yenmak markasıyla pazarda yer almaktadır. 

YENMAK dünya standartlarının gerektirdiği malzeme ve alaşım özelliklerini, dökümhanesinde ergitme prosesi sonrasında, gerekli kalite analizlerini ve modifikasyonları yaparak, modern teknolojiye uygun kalıplama ve dökme yöntemleri ile döküm prosesini gerçekleştirmektedir. Döküm robotları ile birlikte döküm şartlarının standartlaştırılmasını sağlamakta ve üretimin her aşamasında uyguladığı kalite kontrol faaliyetleri ile kalitenin devamlılığını sağlamaktadır.

Yenmak; piston üretim fabrikasında teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yapılan yatırımlarla üretim gerçekleştirilmekte, Motorda pistonun çalışmasını etkileyen kritik karakteristikler için, pistonlara özgü cihazlarla%100 kontrollerini yaparak son kullanıcıya ulaşmasını sağlamaktadır.

Yenmak üretmiş olduğu tüm pistonların; kalıp tasarımlarını, malzeme ve alaşım özelliklerini, özel karakteristik boyutsal özelliklerini, sektördeki deneyimleri ile buluşturarak ve yazılımlarla destekleyerek yaptığı AR-GE çalışmaları ile motordaki performansını sürekli arttırarak “Motorunuz’ da ki Güç” olmaya devam etmektedir.


© All Rights ReservedYenmak