Motor Gömleği


1965 yılında gömlek üretimine başlayan Yenmak, ürün yelpazesini ve ürün kalitesini aynı paralelde artırarak dünya pazarında markasını güçlendirmiştir.

Silindir gömleği, pistonların içerisinde hareket ettiği ve yanma olayının gerçekleştiği bir elemandır. Silindir gömleği ya da diğer adıyla motor gömleği, pistonların aşağı yukarı yönlü hareketlerinde dış çerçeveyi oluşturan parçadır. Pistonlar biyel kolu vasıtası ile silindir gömleğinin içerisinde hareket eder.

Bugün Yenmak; 55 mm ile 185 mm çapı arasında en hassas tolerans limitlerini yakalayarak su ve hava soğutmalı, benzinli ve dizel motorlar için kuru ve sulu motor silindir gömleklerini üretmektedir. Yenmak silindir gömleklerine aşınma, çalışma ömrü ve ısıl yayılım anlamında en ideal çözümü sağlayarak üretilen bütün gömleklere adapte etmeyi başarmıştır.

Ürünlerimiz arasında güncel üreticilerin sahip olduğu hava soğutmalı, kompresör, sulu tip, kuru tip, tren ve deniz taşıtlarının gömleği olmak üzere binlerce çeşit gömleğe sahiptir.

Yenmak; 400’den fazla kalifiye personeli ile 2 ayrı fabrikasında son teknoloji ürünü sistemleri kullanarak üretim faaliyetlerini devam ettirmektedir.

© All Rights ReservedYenmak