BAYİLERİMİZ

AKMAN OTOMOTİV ( SKODA ARAÇLAR)


Telefon: 0 216 428 37 04

Eposta: info@akmanoto.com

Adres: Ülusuluk Sokak Kurt Ap. No 58/D Acıbadem/ İSTANBUL


ALTAY TAŞIT VE OTOMOTİV İSTANBUL ŞB. - JAPON-KORE ARAÇLAR


Telefon: (0212) 671 71 35

Eposta: info@altayoto.com

Adres: İkitelli OSB Mah. Eski Turgut ÖZAL Cad. Haseyad Sit. A Blok Apt. No:10/ 30

1982 yılında Massey Ferguson ve Türk Fiat marka traktörlerin yedek parça bayilikleri ile (Egemak ve Uzel) otomotiv sektörüne girmiş olan Altay Otomotiv, 1995 yılından itibaren Japon ve Kore araçları yedek parçalarının perakende ve toptan satışına başlamıştır. 2003 yılında gerçekleştirdiği yapılanma ile ise traktör yedek parça sektöründen çıkarak tüm faaliyetlerini Japon ve Kore grubu araçlar üzerine yoğunlaştırmıştır.

Hali hazırda 12.000 m² kapalı alana sahip kendi tesislerinde faaliyetlerini sürdüren Altay Otomotiv, genç ve dinamik ekibi yanında güçlü finansal yapısı ile Hyundai, Kia, Mazda, Toyota, Nissan, Daihatsu, Honda, Suzuki, Isuzu ve Mitsubishi marka araçların mekanik, kaporta ve elektrik aksamlarının ithalatını yıllardır başarı ile gerçekleştirmekte, bu çerçevede uygun fiyat ve kaliteli yedek parça temini hedefi ile müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

DAVET OTOMOTİV İSTANBUL ŞB. - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0216 650 24 07

Eposta: davet@davetotomotiv.com.tr.

Adres: Mimar Sinan, Baraj Yolu Cd. No:62, 34935 Sultanbeyli/İstanbul

Firmamız 1993 yılı başında otomotiv sektöründe ithal ve yerli markaların toptan satışını yapmak üzere kurulmuştur.

Müşteri memnuniyeti esas alan çalışması sonucunda, Türkiye otomotiv pazarında güçlü toptan tedarikçiler arasına girmiştir. 

Davet Otomotiv, Auto Distrubition İnternational (AD) üyelerinden biridir. Faaliyet konusu Fiat, Renault, Peugeot, Ford, Skoda,

Lada, Hyundai, Mercedes, BMW, Opel, Wolkswagen marka binek ve hafif ticari araçların yedek parçasını çeşitli markalarla, tüm 

Türkiye genelinde profesyonel satış ekibi ile hizmet vermektedir.

DİNAMİK OTOMOTİV İSTANBUL ŞB. - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0216 661 04 12

Eposta: info@dinamikotomotiv.com.tr

Adres: Üsküdar Cad. G15 Sokak No 148 Ferhatpaşa Mahallesi Ataşehir 34888 Istanbul

1986 yılında Adapazarı’nda kurulan Ada Oto, ilk olarak oto elektrik yedek parçaları satışını gerçekleştirerek ticari hayatına başladı. Daha sonraki yıllarda oto mekanik yedek parçalarını, akü ve motor yağ segmentini de ekleyerek otomotiv aftermarket sektörünün her noktasına hitap etmeyi amaçladı. 1998 yılında ise Ada Group çatısı altında kurulan Dinamik Otomotiv, binek, ticari, hafif ticari ve ağır vasıta araçlarının elektrik, elektronik, mekanik, motor ve sürtünme parçalarının teminini sağlamaktadır. Dinamik Otomotiv günümüzde; hızlı dağıtım ağı ile hizmet veren, çeşitte lider, otomotiv yedek parça tedarik şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.


DÖNMEZ MOTORLU ARAÇLAR - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0212 670 08 08

Eposta: sales@donmez-tr.com

Adres: ZİYA GÖKALP MAH.HÜRRİYET BULVARI NO BAŞAKŞEHİR/İSTANBUL

Dönmez Motorlu Araçlar San. Ve Tic. A.Ş 1950’lerde Denizli’de nakliye sektöründe faaliyet göstermek üzere birinci kuşak tarafından kuruldu.Nakliye sektöründeki tecrübeleri sonucunda, ikinci kuşak 70’lerin başında İzmir’de, Mercedes ve Man ağır vasıta yedek parçalarını ithal ederek toptan satışa başladı.Şu an üçüncü kuşak tarafından yönetilen firmamız, 1994’de merkezini İstanbul’a taşıyarak yeni bir büyüme sürecine girdi ve 2000 yılında Alman binek araç yedek parçalarını da bünyesine kattı.Portföyünde 55’den fazla marka barındıran Dönmez Motorlu Araçlar San. Ve Tic. A.Ş, 50 yıllık sektör tecrübesi sonucunda 2013’de DOCTOR markasını piyasaya sürdü.Yılların getirdiği tecrübe ve güvenilirlik sayesinde DOCTOR markamız müşterilerimiz tarafından kısa sürede benimsenmiş ve aranan bir marka haline gelmiştir.Uzun yıllar boyunca deneyimli kadrosu ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmet götüren firmamız sektörün belli başlı firmaları arasında kabul edilmektedir.Kaliteli ürün çeşidi ve hızlı hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyeti ilk hedefimizdir. İstanbul merkez stok yüksek bulunurluk oranlarımız, 2011 yılında açtığımız Ankara ve İzmir şubelerimizde de aynı şekilde sağlanmaktadır.Tecrübeli satış ve satın alma ekibimizin sürekli koordineli çalışmaları ile marka- ürün gamı sürekli yenilenmektedir.Teknolojik gelişmeler ile birlikte B2B sistemimizi sürekli güncelleyerek müşteri memnuniyetini arttırma gayreti içindeyiz.Dönmez Motorlu Araçlar San. Ve Tic. A.Ş aşağıdaki markaların yedek parçaları konusunda uzmanlaşmıştır;Alman Binek ve Hafif Ticari Araç Grubunda VW – Opel – Sprinter.Ağır vasıta Grubunda Mercedes – MAN.Ülkemizdeki yedek parça perakendecilerini ve servislerini, profesyonel satış ekibimiz, İstanbul, Ankara ve İzmir şubelerimiz ve B2B sistemimiz ile, direk bayisi olduğumuz dünyanın ve ülkemizin en önemli markaları ile buluşturmaya devam ediyoruz.

FORS YEDEK PARÇA VE OTOMOTİV SAN.TİC.LTD.ŞTİ. (Binek Araç - Hafif Ticari Grubu)


Telefon: 0 212 875 92 86

Eposta: fors@forsmotor.com

Adres: Mermerciler San.Sit. 4 ncü Cad. No:12 K:3 Nakipoğlu iş merkezi Yakuplu/ BEYLİKDÜZÜ/ İSTANBUL

1997 yılında Bursa-Kestel’de Fors Metal Alüm.Plas.Çelik İnş.Hay.San.ve Tic.Ltd.Şti. olarak kauçuk ve saçlı, oto yedek parça üretimine başlamıştır. Daha sonra üretimi bırakıp yeni unvanı ile İstanbul-Aksaray semtinde açtığı mağazası ile GM, Mercedes, BMW ve VW grubu araçların yedek parça ithalat ve ihracatlarını yaparak hızlı büyüme yoluna gitmiştir. İhracatları ile 2014 yılı itibariyle 28 ülkeye satışlarını devam etmektedir. Beylikdüzü’deki toplam 5000 m2 ‘lik depo alanıyla müşterilerine rahat ve ferah alışveriş ortamı yaratan Fors Otomotiv, büyüme stratejisi doğrultusunda RUSYA ve KAZAKISTAN 'da şubelerini açmıştır.

Fors Otomotiv müşterilerine, tescilli marka formatları ve dağıtım kanalları aracılığı ile ulaşmaktadır: 
     •  WON-DER     •  LEX     •  CVC     •  DAG     •  TSC (Toscano)

 

OPEL-CHEVROLET-AUDI-VW-SEAT-SKODA-MERCEDES-BMW-FORD-RENAULT-FİYAT ve daha birçok araç grubunda zengin ürün çeşidi bulunan "www.forsautomarket.com", müşterilerine aradıkları her ürünü rahatça bulabilecekleri alternatifler sunmaktadır. Müşterilerine sunduğu yerel ve uluslararası markaların yanı sıra üretimi ile de çatıya yükseltmiştir. Tüm bunların yanı sıra dijital pazarlamada yeni trendleri yakından takip eden Fors Otomotiv, mobil web sitesi ile birlikte gerekli aplikasyonlarını tamamlamış ve müşteri memnuniyetinde fayda sağlayacak, satış sonrası destek hizmetini maximum seviyeye çıkartmak adına hizmet veren              (0212) 875 92 86 telefon numarası ile ulaşabilirsiniz.

HİLAL OTOMOTİV İSTANBUL ŞB - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0216 661 25 25

Eposta: info@hilaloto.com.tr

Adres: FERHATPAŞA MAHALLESİ ÜSKÜDAR CADDESİ ATAŞEHİR/İSTANBUL

Otomotiv yedek parça sektörüne 1979 yılında Sirkeci’de COŞKUN OTOMOBİLCİLİK firmasını kurarak başladık.

1988 yılında ELSA OTOMOTİV San. Ve Tic. Ltd. Şti. isminde 3500 m2 ‘lik kullanım alanı olan sac ve metal işleyen fabrikamızı inşaa ederek faaliyete geçirdik.

1994 yılında grup firması olarak kurulan HİLAL OTOMOTİV San. Ve Tic. Aş.’nin kurucularından olduk.

1995 yılında faaliyetlerimize COŞKUN OTOMOTİV Yedek Parça San. Ve Tic. Ltd. Şti’ni kurarak HİLEKS markalı tüm araçlar için çamurluk davlumbazları – plastik koruyucular üreten tesisi sektörümüze kazandırdık.

1997 yılında Ümraniye Sanayii Sitesinde Renault ve Tofaş yedek parça perakende satışı yapan COŞKUNLAR OTOMOTİV San. Ve Tic. Ltd. Şti. firmasını faaliyete geçirdik.

2000 senesinde Hilal Otomotiv’i tek çatı altında toplayarak yedek parça sektörünün en güçlü firmalarından biri olan şirketimize yenilikçi bir vizyon getirdik.

2006 yılında 2250 m2 kullanım alanı olan binayı satın alarak, şirket bünyemize kattık.

2007 yılında ELSA fabrikasında üretilmek üzere TPS fabrikası ve kullanım hakkını aldık.

2008 yılında Türkiye’nin en güçlü grup şirketlerinden biri olan ASG Otomotiv Dağıtım A.Ş.’nin ortaklarından biri olduk.

Grup firmalarımızla beraber 70 kişilik bir istihdam sağlamaktayız.

İmalat – ithalat – toptan ve perakende alanında hizmet veren şirketlerimiz 100 civarında üretici firmanın bayiliğini yaparak müşterilerimize ve bayilerimize oto yedek parça temin ve tedariğinde hizmet vermekteyiz.


KALE STANDART MOTORLU ARAÇLAR - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0216 471 04 38

Eposta: info@kalemotorluaraclar.com

Adres: MİMARSİNAN MH. YEDPA TİCARET MERKEZ ATAŞEHİR/İSTANBUL

Firmamız 1974’te merhum Veli ÇUKUTLU tarafından Erzurum’da kurulmuş olup, sektöre Ford perakende yedek parça satışı yaparak başlamıştır. Zamanla gelişen piyasa ve ihtiyaç doğrultusunda 1988 yılında İstanbul’da otomotiv yedek parça toptan satışına başlanmıştır. Kurumsal yapıya sahip bir aile şirketi olarak 2. nesil olan Bekir ÇUKUTLU ve Ahmet ÇUKUTLU tarafından yönetilmektedir.

Şirketimiz olarak hızlı ve emin adımlarla büyüyerek, güler yüzlü ve profesyonel çalışanlarımızla ticari etik değerleri ön planda tutarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. 18 çalışanımız, 1650 m2 kapalı depolama alanı ile firmamız YEDPA TİCARET MERKEZİ’ nde faaliyet göstermektedir.

Şuan da 4 ülkeye ihracat yapmakta olup Türkiye’nin 81 iline satış yaparak müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.


KAYALAR OTO - LAND ROVER ARAÇLAR


Telefon: 0216 471 1395

Eposta: info@kayalaroto.com.tr

Adres: MİMAR SİNAN MAH.ÜSKÜDAR CAD.NO:1 YE ATAŞEHİR/İSTANBUL

"KAYALAR OTO San. Ve Tic.Ltd.Şti . 1 Ocak 1979 yılında kurulmuş olup 33 yıldır sektörün içinde bulunmaktadır. LAND ROVER yedek parça pazarında konusunda deneyimli, uzman ve araştırmacı kadrosuyla siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini göz önünde bulundurarak en üst seviyede hizmet verme ilkesiyle Dünyanın değişik ülkelerinden ithalatını yapmış olduğu yaklaşık 7500 kalem ürünü, 2500 m2 kapalı alanda 18 personel ile Türkiye genelinde siz değerli müşterilerimizin hizmetine birinci elden sunmanın hazzını duymaktadır. İlkemiz, yine siz değerli müşterilerimizden birinin bizim için veciz sayılacak ve altını çizdiğimiz<< Sizi aramam için bir sebep olmalı>> sözünü ilke kabul edinerek firmamızın ilk günkü heyecanını ve dinamizmini koruyarak sizlere hizmet vermenin onurunu yaşayarak, grubunun öncüsü olma yolunda çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekte olup aranan kişi olmanın mutluluğunu ve memnuniyetini yaşayarak sizlere en üst seviyede hizmet vermeye devam edecektir.

"

KUMRULAR OTOMOTİV İNŞ. AŞ.


Telefon: 0216 471 0080

Eposta: kumrularoto@hotmail.com

Adres: Mimar Sinan Mah. Yedpa Tic. Mrk. B Cd. No 88

Firmamız 1977 yılında İstanbul Sirkeci’de ticaret hayatına başlamıştır. Kurulduğu günden

Bugüne ağır vasıta sektöründe FORD, MERCEDES, BMC, PERKİNS guruplarında faaliyet gösteren firmamız 2015 yılından beri hafif ticari araçlarında

Yedek parçalarını satmaktadır. Kamyon, tır, hafif ticari araçlar için portföyünde 35’den fazla bayilik bulundurmaktadır.

Firmamız motor,şanzman, diferansiyel, debriyaj, direksiyon, filtre, fren guruplarında yurt genelinde her bölgede 800’e yakın perakendeci ve servise hizmet vermektedir.

LEPAR OTOMOTİV SAN TİC LTD ŞTİ - JAPON& KORE ARAÇLAR


Telefon: 0212 671 71 72

Eposta: sinan.savasan@lepar.com.tr

Adres: İKİTELLİ ORG.SAN.BÖL.DEMİRCİLER SİT.G1 BLOK NO:469-470

Lepar Otomotiv, 1966 yılında Hüsnü Leblebici tarafından Tokat’ta kurulmuştur. Ford kamyon, Ford Otosan minibüs ve Anadol ünite ve yedek parça satışı yaparak, faaliyetine başlayan firmamız; benimsediği dürüstlük, doğruluk, çalışkanlık ilkesiyle günden güne büyümüştür. Gelişen teknolojiyi yakalamak ve piyasanın nabzını tutabilmek için 1985 yılında ana merkezini İstanbul’a taşımıştır.

1995 yılında faaliyetine Japon Kore araçları yedek parça satışıyla devam etme kararı alan firmamız azimli ve istikrarlı çalışmaları sayesinde kısa zamanda bu alanda da adını duyurmuş, saygın bir yer kazanmıştır.

Müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi, hızlı teslimat vizyonu çerçevesinde istikrarlı büyüme kaydeden Lepar Otomotiv, 2005 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmıştır. Sürekli artan ürün yelpazesiyle, depolama alanlarını genişleterek her gün büyümeye devam etmektedir. Lepar Otomotiv kurduğu depo otomasyon sistemi, B2B ve entegre çalışan ERP yazılımıyla hızlı, doğru ve zamanında teslimat yapmaktadır. Güler yüzlü ve uzman kadrosuyla müşterilerine kusursuz hizmeti görev bilmiştir.

Lepar Otomotiv, patentli olan ASAHI, CCR, MISSUBA, SURPASS markalı 4500 çeşit ürünü kaliteden ödün vermeden, en uygun fiyata müşterilerine sunmaktadır. 2010 yılından itibaren ihracat ile markalarının ve ürünlerinin yurtdışına pazarlamasını da sürdürmektedir.

Lepar Otomotiv, sunduğu kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek piyasanın nabzını tutmakta, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için aralıksız olarak ar-ge çalışmalarına devam etmektedir. Lepar Otomotiv, destekleriniz ile sizlere ve ülkemize hizmet etmeye devam edecektir.

MARTAŞ OTOMOTİV İST AVRUPA ŞB BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0 216 561 03 03

Eposta:

Adres: Merve Mahallesi Necip Fazıl Caddesi No:10/BYENİBOSNA MERKEZ MAH. CEMAL ULUSOY CAD. NO:21 BAHÇELİEVLER/İSTANBUL "

Martaş Otomotiv; binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır.

1980 yılından itibaren, geniş ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeli ile zamanında teslimat, stoklu çalışma, müşteri memnuniyeti, güven, istikrar ve kaliteyi ilke edinen Martaş Otomotiv, bugün Türkiye'nin en büyük yedek parça dağıtım merkezi konumuna ulaşmıştır.

MARTAŞ OTOMOTİV İSTANBUL ŞB BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0 216 561 03 03

Eposta: martas@martas.com.tr 

Adres: Merve Mahallesi Necip Fazıl Caddesi No:10/B Sancaktepe 34791 İstanbul, Türkiye"

Martaş Otomotiv; binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır.

1980 yılından itibaren, geniş ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeli ile zamanında teslimat, stoklu çalışma, müşteri memnuniyeti, güven, istikrar ve kaliteyi ilke edinen Martaş Otomotiv, bugün Türkiye'nin en büyük yedek parça dağıtım merkezi konumuna ulaşmıştır.

MEST OTOMOTİV ISUZU-MITSUBISHI ARAÇLAR


Telefon: 0216 378 88 98

Eposta: mestoto@mestoto.com.tr

Adres: "RAMAZANOĞLU MAH.MUHSİN YAZICIOĞLU C PENDİK/İSTANBUL"

MKF OTOMOTİV - KAMYON-OTOBÜS-ÇEKİCİ-İŞ MAKİNALARI-TRAKTÖR


Telefon: 0 216 327 34 34

Eposta: INFO@MKF.COM.TR

Adres: "Deluxia Palace Sitesi Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sok. No:5 Daire:370 BATIATAŞEHİR/ İSTANBUL"

OTO İSMAİL OTOMOTİV - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0216 471 13 17

Eposta: info@otoismail.com.tr

Adres: "FERHATPAŞA MAH.ÜSKÜDAR CAD.NO:1-3 ATAŞEHİR/İSTANBUL"

Oto ismail Otomotiv 1977'den beri otomotiv yedek parça sektöründe faaliyet göstermektedir. Firmamız kurulduğu yıldan buyana, müşteri odaklı çalışması sonucu İthal ve yerli araçların yedek parça tedariğinde Türkiye'deki en büyük firmalarından biri haline gelmiştir. Bunu kendine Türkiyedeki tüketicilerin doğru ve uygun fiyata araçlarına yedek parça tedariğini yapabilmesini ilke edinmiştir. Bunu içinde pazara yeni girmiş ve Türkiye de satışı bulunan binek ve ticari araçların yan sanayi ve orijinal ürünlerini stoğunda bulundurarak müşterilerine çeşitlilik sağlamaktadır . Avrupa’nın en büyük yedek parça organizasyonlarından biri olan Auto Distribution International’in (AD) Türkiye'deki kolu olan Ekol otomotivin kurucu ortağı olan Oto ismail, uluslararası deneyimleri de Türkiye'ye adapte etmektedir. Firmamız 300 aşkın tedarikçi ile 70.000 binden fazla ürünü stoğunda aktif olarak müşterilerine sunmaktadır. Bunu 100'ü aşkın deneyimli personeli ile beraber, Türkiye genelindeki lojistik ve ekipman desteğiyle ile başarmaktadır. Yeni yapılandırılan 12.000 m² kapalı alana kurulu deposu da buna bir örnektir. Her geçen gün yeni projelerle sektördeki konumumuzu yükseltmeyi hedeflemekteyiz.

ÖZAŞ OTOMOTİV - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0212 549 22 00

Eposta: info@ozas.com.tr

Adres: ikitelli Organize San. Bl. Dolapdere San. Sit. 15 ada No 20 İkitelli/ İSTANBUL

Türkiye’nin lider otomotiv yedek parça dağıtım merkezlerinden biri olan Özaş Otomotiv, 1983 yılında İstanbul Taksim’de ticari faaliyetlerine başladı. İstikrarlı ve kendinden emin adımlarla büyüyen Özaş Otomotiv, müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek adına 1995 yılında taşınarak, hizmetlerine İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki deposunda devam etmektedir. Geçmişte Renault ve Fiat marka araçların yedek parçalarını temin eden firmamız, piyasanın değişen koşullarına uygun olarak artık bütün marka ve modellerin orijinal muadili ve yan sanayi yedek parçalarının dağıtımını yapmaktadır.

Firmamız, 15.000 metrekarelik depolama alanı, 100’ü aşkın personeli, 150 global markası, binek ve hafif ticari araç gruplarını kapsayan 100.000 çeşit referans genişliğiyle, Türkiye’nin her bölgesindeki müşterilerine uygun fiyat politikasıyla güven ve kaliteden ödün vermeden hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Her daim yüksek iş ahlakı prensiplerine sadık kalarak; müşterileri ve tedarikçilerine çözüm odaklı yaklaşım anlayışıyla hareket etmek, yenilikçi ruhla istikrarlı bir büyüme grafiği yakalayarak sektöründe öncü olmak Özaş Otomotiv’in hedefleridir.

Özaş Otomotiv, Avrupa’nın en büyük yedek parça organizasyonlarından biri olan Auto Distribution International’a üye olan Ekol Otomotiv’in kurucu ortağıdır. AD Ekol, Türkiye’de bağımsız yedek parça pazarında hizmet veren ve çalıştığı ürünler çerçevesinde bu pazarın yaklaşık yüzde 25'ine sahip bir distribütör firma sıfatına sahiptir.


ŞENER OTO İSTANBUL - FORD BİNEK -HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


Telefon: 0212 412 19 00

Eposta: info@seneroto.com.tr

Adres: Namık Kemal Mah. Ekin Cad. No:9 - Esenyurt

Firmamız 1974 yılında, kurucumuz Fazlı Şener'in girişimi ile Ford marka otomobillerin yedek parçalarının perakende satıcısı olarak Oto Şener adı ile, Elazığ'da kuruldu. Kısa bir süre sonra 1976'da İstanbul'da Aksaray bölgesine taşınma kararı alan Oto Şener, 13 yıllık sure içinde İstanbul' da Ford ve Anadol araç yedek parça piyasasında kendine önemli bir yer edindi. 1989 yılında perakende satışına toptan yedek parça dağıtıcılığını da ekleyerek hedef yükselten firma İstanbul dışında birçok şehre yedek parça gönderimine başladı. Oto Şener, 1995 yılında Şener Oto Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Şti. ismini alarak faaliyetine Toptan ve Perakende alanında iki şube ile devam etmiştir. 2000 yılında toptan dağıtım merkezini İkitelli Organize Sanayisine taşıyan firma burada bünyesine önemli bayilikler ve distribütörlükler katarak iş hacmini artırma yolunda önemli adımlar atmıştır. 2005 yılında ürün çeşidine Peugeot ve Citroen araç yedek parçalarını katarak büyümesine devam eden ve Türkiye' nin her noktasına dağıtım yapan Şener Oto buna paralel olarak ürünlerini yurt dışına ihraç etmeye başladı. 2009 yılında merkezini İkitelli'den Esenyurt'a taşıyan Sener Oto A.Ş, burada 15.000 m2 kapalı alandaki modern ofisleri ve deposunda müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya başladı. 2015 yılında Ford Otosan yetkili yedek parça bayiliğini Makro Otomobil Sistemleri San ve Tic. A.Ş. adı altında hayata geçiren firmamız, 2017 yılında da Tunç Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’yi kurarak ağır vasıta grubunda da yedek parça tedariğine başlamıştır. Türkiye' nin 81 iline ve 20 ülkeye ihracat yapan şirket, İstanbul’da merkez bina,Adana’da  bir şube, 200 ofis-depo çalışanı ve 20 satış temsilcisiyle Ford, Peugeot, Citroen, Mercedes-Benz, Volkswagen ve Japon-Kore binek, hafif ticari ve ağır ticari araç gruplarında hizmet vermeye devam etmektedir...

© All Rights ReservedYenmak