Bayilerimiz

BAYİLERİMİZ

AĞIRBAŞ OTOMOTİV BİNEK ARAÇ-HAFİF TİCARİ-KAMYON-OTOBÜS-ÇEKİCİ-TRAKTÖR


TELEFONE: 0332 235 64 94

Eposta: otoagirbas@hotmail.com

Adres: Oto Parçacılar Sit. Koza Sokak No 6 KONYA

Oto Ağırbaş 1989 yılında otomotiv yedek parça sektörüne hizmek vermek amacı ile kurulmuş olup ticari hayatına bayiliğini aldığı YENMAK markasıyla devam etmiştir.Zamanla otomotiv sektöründeki ihtiyaçlar doğrultusunda GÜNEŞ SUBAP ve KİNG Motor Yataklarınında bayiliğini alan firmamız 2017 yılında MOTUS KRANK bayiliğinide alarak daha güçlü ve emin adımlarla büyümesini sürdürmüştür. Oto ağırbaş firması sürekli gelişimi yenilikçiliği ve değişimi benimsemiş,müşteri memnuniyetini yükselterek çevresine güven veren bir şirket olmuştur. Misyonumuz; temsil ettiğimiz markaların gücünü en kaliteli şekilde en cazip koşullarla hizmet veren, içimizde barındırdığımız şeffaflık dürüstlük ve çalışma azmiyle birleştirerek koşulsuz müşteri mutluluğunu sağlamak için her zaman standartların üzerinde hizmet sunmaktır. Hedefimiz; çok hızla gelişen otomotiv yedek parça sektöründe ürün gamımızı genişleterek gerek kendimizi yenilemek gerekse kurumsallık adına gelişebilmek için tüm çabamızı ve enerjimizi sonuna kadar kullanmaktır

AKMAN OTOMOTİV ( SKODA ARAÇLAR)


TELEFONE: 0 216 428 37 04

Eposta: info@akmanoto.com

Adres: Ülusuluk Sokak Kurt Ap. No 58/D Acıbadem/ İSTANBUL


ALTAY TAŞIT VE OTOMOTİV İZMİR ŞB. - JAPON-KORE ARAÇLAR


TELEFONE: 0232 457 23 03

Eposta: info@altayoto.com

Adres: Tuna Mh 5500/1 Sk. No17/A Çamdibi - İZMİR - TÜRKİYE

1982 yılında Massey Ferguson ve Türk Fiat marka traktörlerin yedek parça bayilikleri ile (Egemak ve Uzel) otomotiv sektörüne girmiş olan Altay Otomotiv, 1995 yılından itibaren Japon ve Kore araçları yedek parçalarının perakende ve toptan satışına başlamıştır. 2003 yılında gerçekleştirdiği yapılanma ile ise traktör yedek parça sektöründen çıkarak tüm faaliyetlerini Japon ve Kore grubu araçlar üzerine yoğunlaştırmıştır.

Hali hazırda 12.000 m² kapalı alana sahip kendi tesislerinde faaliyetlerini sürdüren Altay Otomotiv, genç ve dinamik ekibi yanında güçlü finansal yapısı ile Hyundai, Kia, Mazda, Toyota, Nissan, Daihatsu, Honda, Suzuki, Isuzu ve Mitsubishi marka araçların mekanik, kaporta ve elektrik aksamlarının ithalatını yıllardır başarı ile gerçekleştirmekte, bu çerçevede uygun fiyat ve kaliteli yedek parça temini hedefi ile müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

BAŞATAN OTOMOTİV - BİNEK ARAÇ-HAFİF TİCARİ-KAMYON-OTOBÜS-ÇEKİCİ-TRAKTÖR


TELEFONE: 0242 346 0899

Eposta: basatan.otomotiv@hotmail.com

Adres: Sanayi Sitesi 676 Sokak No 65 ANTALYA

DAVET OTOMOTİV ANKARA ŞB. - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0312 384 63 47

Eposta: davet@davetotomotiv.com.tr.

Adres: "ANADOLU BULVARI 1490 SOKAK NO:2/2 İ YENİMAHALLE/ANKARA"

Firmamız 1993 yılı başında otomotiv sektöründe ithal ve yerli markaların toptan satışını yapmak üzere kurulmuştur.

Müşteri memnuniyeti esas alan çalışması sonucunda, Türkiye otomotiv pazarında güçlü toptan tedarikçiler arasına girmiştir. 

Davet Otomotiv, Auto Distrubition İnternational (AD) üyelerinden biridir. Faaliyet konusu Fiat, Renault, Peugeot, Ford, Skoda,

Lada, Hyundai, Mercedes, BMW, Opel, Wolkswagen marka binek ve hafif ticari araçların yedek parçasını çeşitli markalarla, tüm 

Türkiye genelinde profesyonel satış ekibi ile hizmet vermektedir.

DİNAMİK OTOMOTİV İSTANBUL ŞB. - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0216 661 04 12

Eposta: info@dinamikotomotiv.com.tr

Adres: Üsküdar Cad. G15 Sokak No 148 Ferhatpaşa Mahallesi Ataşehir 34888 Istanbul

1986 yılında Adapazarı’nda kurulan Ada Oto, ilk olarak oto elektrik yedek parçaları satışını gerçekleştirerek ticari hayatına başladı. Daha sonraki yıllarda oto mekanik yedek parçalarını, akü ve motor yağ segmentini de ekleyerek otomotiv aftermarket sektörünün her noktasına hitap etmeyi amaçladı. 1998 yılında ise Ada Group çatısı altında kurulan Dinamik Otomotiv, binek, ticari, hafif ticari ve ağır vasıta araçlarının elektrik, elektronik, mekanik, motor ve sürtünme parçalarının teminini sağlamaktadır. Dinamik Otomotiv günümüzde; hızlı dağıtım ağı ile hizmet veren, çeşitte lider, otomotiv yedek parça tedarik şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.


DÖNMEZ MOTORLU ARAÇLAR - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0212 670 08 08

Eposta: sales@donmez-tr.com

Adres: ZİYA GÖKALP MAH.HÜRRİYET BULVARI NO BAŞAKŞEHİR/İSTANBUL

Dönmez Motorlu Araçlar San. Ve Tic. A.Ş 1950’lerde Denizli’de nakliye sektöründe faaliyet göstermek üzere birinci kuşak tarafından kuruldu.Nakliye sektöründeki tecrübeleri sonucunda, ikinci kuşak 70’lerin başında İzmir’de, Mercedes ve Man ağır vasıta yedek parçalarını ithal ederek toptan satışa başladı.Şu an üçüncü kuşak tarafından yönetilen firmamız, 1994’de merkezini İstanbul’a taşıyarak yeni bir büyüme sürecine girdi ve 2000 yılında Alman binek araç yedek parçalarını da bünyesine kattı.Portföyünde 55’den fazla marka barındıran Dönmez Motorlu Araçlar San. Ve Tic. A.Ş, 50 yıllık sektör tecrübesi sonucunda 2013’de DOCTOR markasını piyasaya sürdü.Yılların getirdiği tecrübe ve güvenilirlik sayesinde DOCTOR markamız müşterilerimiz tarafından kısa sürede benimsenmiş ve aranan bir marka haline gelmiştir.Uzun yıllar boyunca deneyimli kadrosu ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmet götüren firmamız sektörün belli başlı firmaları arasında kabul edilmektedir.Kaliteli ürün çeşidi ve hızlı hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyeti ilk hedefimizdir. İstanbul merkez stok yüksek bulunurluk oranlarımız, 2011 yılında açtığımız Ankara ve İzmir şubelerimizde de aynı şekilde sağlanmaktadır.Tecrübeli satış ve satın alma ekibimizin sürekli koordineli çalışmaları ile marka- ürün gamı sürekli yenilenmektedir.Teknolojik gelişmeler ile birlikte B2B sistemimizi sürekli güncelleyerek müşteri memnuniyetini arttırma gayreti içindeyiz.Dönmez Motorlu Araçlar San. Ve Tic. A.Ş aşağıdaki markaların yedek parçaları konusunda uzmanlaşmıştır;Alman Binek ve Hafif Ticari Araç Grubunda VW – Opel – Sprinter.Ağır vasıta Grubunda Mercedes – MAN.Ülkemizdeki yedek parça perakendecilerini ve servislerini, profesyonel satış ekibimiz, İstanbul, Ankara ve İzmir şubelerimiz ve B2B sistemimiz ile, direk bayisi olduğumuz dünyanın ve ülkemizin en önemli markaları ile buluşturmaya devam ediyoruz.

HİLAL OTOMOTİV İSTANBUL ŞB - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0216 661 25 25

Eposta: info@hilaloto.com.tr

Adres: FERHATPAŞA MAHALLESİ ÜSKÜDAR CADDESİ ATAŞEHİR/İSTANBUL

Otomotiv yedek parça sektörüne 1979 yılında Sirkeci’de COŞKUN OTOMOBİLCİLİK firmasını kurarak başladık.

1988 yılında ELSA OTOMOTİV San. Ve Tic. Ltd. Şti. isminde 3500 m2 ‘lik kullanım alanı olan sac ve metal işleyen fabrikamızı inşaa ederek faaliyete geçirdik.

1994 yılında grup firması olarak kurulan HİLAL OTOMOTİV San. Ve Tic. Aş.’nin kurucularından olduk.

1995 yılında faaliyetlerimize COŞKUN OTOMOTİV Yedek Parça San. Ve Tic. Ltd. Şti’ni kurarak HİLEKS markalı tüm araçlar için çamurluk davlumbazları – plastik koruyucular üreten tesisi sektörümüze kazandırdık.

1997 yılında Ümraniye Sanayii Sitesinde Renault ve Tofaş yedek parça perakende satışı yapan COŞKUNLAR OTOMOTİV San. Ve Tic. Ltd. Şti. firmasını faaliyete geçirdik.

2000 senesinde Hilal Otomotiv’i tek çatı altında toplayarak yedek parça sektörünün en güçlü firmalarından biri olan şirketimize yenilikçi bir vizyon getirdik.

2006 yılında 2250 m2 kullanım alanı olan binayı satın alarak, şirket bünyemize kattık.

2007 yılında ELSA fabrikasında üretilmek üzere TPS fabrikası ve kullanım hakkını aldık.

2008 yılında Türkiye’nin en güçlü grup şirketlerinden biri olan ASG Otomotiv Dağıtım A.Ş.’nin ortaklarından biri olduk.

Grup firmalarımızla beraber 70 kişilik bir istihdam sağlamaktayız.

İmalat – ithalat – toptan ve perakende alanında hizmet veren şirketlerimiz 100 civarında üretici firmanın bayiliğini yaparak müşterilerimize ve bayilerimize oto yedek parça temin ve tedariğinde hizmet vermekteyiz.


KALE STANDART MOTORLU ARAÇLAR - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0216 471 04 38

Eposta: info@kalemotorluaraclar.com

Adres: MİMARSİNAN MH. YEDPA TİCARET MERKEZ ATAŞEHİR/İSTANBUL

Firmamız 1974’te merhum Veli ÇUKUTLU tarafından Erzurum’da kurulmuş olup, sektöre Ford perakende yedek parça satışı yaparak başlamıştır. Zamanla gelişen piyasa ve ihtiyaç doğrultusunda 1988 yılında İstanbul’da otomotiv yedek parça toptan satışına başlanmıştır. Kurumsal yapıya sahip bir aile şirketi olarak 2. nesil olan Bekir ÇUKUTLU ve Ahmet ÇUKUTLU tarafından yönetilmektedir.

Şirketimiz olarak hızlı ve emin adımlarla büyüyerek, güler yüzlü ve profesyonel çalışanlarımızla ticari etik değerleri ön planda tutarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz. 18 çalışanımız, 1650 m2 kapalı depolama alanı ile firmamız YEDPA TİCARET MERKEZİ’ nde faaliyet göstermektedir.

Şuan da 4 ülkeye ihracat yapmakta olup Türkiye’nin 81 iline satış yaparak müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.


KARSAN OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş.


TELEFONE: 0224 484 21 70

Eposta: azmi.doner@karsan.com.tr

Adres: Organize Sanayi Bölgesi  Mavi Cad. No:13 16159 Nilüfer - BursA

Takvimler 1966 yılını gösterdiğinde ülkesini “ileriye taşıma arzusu” ile başladı Karsan’ın hikâyesi.

Türk otomotiv sanayinde 50 yılı geride bırakan Karsan, dünyanın önde gelen otomotiv devleri için üretimden, toplu taşımacılık alanında kendi markalı özgün ürünlerini geliştirmeye uzanan yolculukta, yaygın hizmet ağı ile pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürüyor. Türkiye’nin dört bir yanına yayılan Karsan, yükselen bir marka haline geldi.

Kurduğu iş ortaklıkları ve öncü yenilikleriyle, Karsan bugün dünyanın 20 farklı ülkesinde hizmet veriyor.

1981 yılından bu yana%100 yerel sermaye ile ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan'ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası tek vardiyada yılda 18 bin 200 araç üretebilecek yapıya sahip. Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan Hasanağa Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta olup, 90 bin metrekaresi kapalı toplam 206 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor. 

İşletmelerin ve toplumların mutluluğunu odağına alarak geliştirdiği yenilikçi tasarımlarla, her ülke, hatta her şehir için çağın gereksinimlerine uygun%100 elektrikli araçlar üretiyor.

İnovatif marka DNA’sı ve sürdürülebilir çözüm üretme misyonu ile Karsan, geleceğin ihtiyacı olan elektrikli araç teknolojisindeki yenilikleri yakından takip ederek çalışmalarına hızla devam ediyor ve her geçen gün ürün gamını zenginleştiriyor.

Karsan bugün Hyundai Motor Company (HMC) için yeni H350 hafif ticari araçlarını, BredaMenarinibus için 12-18m otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST‘in üretimini gerçekleştiriyor. Karsan ayrıca şehirlerin toplu taşımacılık sistemlerindeki değişen ihtiyaçlara çözüm olarak Karsan markalı 8m erişilebilir ATAK ve STAR otobüslerini üretiyor. Karsan araç üretiminin yanı sıra, Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikasında endüstriyel hizmetler de sağlıyor. 

Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için geliştirmekte olduğu inovatif ürün çözümleri ile Karsan’ın hikâyesi bugün dünyanın dört bir yanında şehirleri geleceğe, toplumları daha yeşil bir dünyaya, işletmeleri kârlılığa, iş ortaklarını ise başarıya taşıyarak devam ediyor. 

KAYALAR OTO - LAND ROVER ARAÇLAR


TELEFONE: 0216 471 1395

Eposta: info@kayalaroto.com.tr

Adres: MİMAR SİNAN MAH.ÜSKÜDAR CAD.NO:1 YE ATAŞEHİR/İSTANBUL

"KAYALAR OTO San. Ve Tic.Ltd.Şti . 1 Ocak 1979 yılında kurulmuş olup 33 yıldır sektörün içinde bulunmaktadır. LAND ROVER yedek parça pazarında konusunda deneyimli, uzman ve araştırmacı kadrosuyla siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini göz önünde bulundurarak en üst seviyede hizmet verme ilkesiyle Dünyanın değişik ülkelerinden ithalatını yapmış olduğu yaklaşık 7500 kalem ürünü, 2500 m2 kapalı alanda 18 personel ile Türkiye genelinde siz değerli müşterilerimizin hizmetine birinci elden sunmanın hazzını duymaktadır. İlkemiz, yine siz değerli müşterilerimizden birinin bizim için veciz sayılacak ve altını çizdiğimiz<< Sizi aramam için bir sebep olmalı>> sözünü ilke kabul edinerek firmamızın ilk günkü heyecanını ve dinamizmini koruyarak sizlere hizmet vermenin onurunu yaşayarak, grubunun öncüsü olma yolunda çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekte olup aranan kişi olmanın mutluluğunu ve memnuniyetini yaşayarak sizlere en üst seviyede hizmet vermeye devam edecektir.

"

MARTAŞ OTOMOTİV İST AVRUPA ŞB BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0 216 561 03 03

Eposta:

Adres: Merve Mahallesi Necip Fazıl Caddesi No:10/BYENİBOSNA MERKEZ MAH. CEMAL ULUSOY CAD. NO:21 BAHÇELİEVLER/İSTANBUL "

Martaş Otomotiv; binek ve hafif ticari araç grupları yedek parçaları konusunda bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım firmasıdır.

1980 yılından itibaren, geniş ürün yelpazesi, yüksek teknolojik ürünleri ve nitelikli personeli ile zamanında teslimat, stoklu çalışma, müşteri memnuniyeti, güven, istikrar ve kaliteyi ilke edinen Martaş Otomotiv, bugün Türkiye'nin en büyük yedek parça dağıtım merkezi konumuna ulaşmıştır.

MEST OTOMOTİV ISUZU-MITSUBISHI ARAÇLAR


TELEFONE: 0216 378 88 98

Eposta: mestoto@mestoto.com.tr

Adres: "RAMAZANOĞLU MAH.MUHSİN YAZICIOĞLU C PENDİK/İSTANBUL"

MKF OTOMOTİV - KAMYON-OTOBÜS-ÇEKİCİ-İŞ MAKİNALARI-TRAKTÖR


TELEFONE: 0 216 327 34 34

Eposta: INFO@MKF.COM.TR

Adres: "Deluxia Palace Sitesi Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sok. No:5 Daire:370 BATIATAŞEHİR/ İSTANBUL"

OTO İSMAİL OTOMOTİV - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0216 471 13 17

Eposta: info@otoismail.com.tr

Adres: "FERHATPAŞA MAH.ÜSKÜDAR CAD.NO:1-3 ATAŞEHİR/İSTANBUL"

Oto ismail Otomotiv 1977'den beri otomotiv yedek parça sektöründe faaliyet göstermektedir. Firmamız kurulduğu yıldan buyana, müşteri odaklı çalışması sonucu İthal ve yerli araçların yedek parça tedariğinde Türkiye'deki en büyük firmalarından biri haline gelmiştir. Bunu kendine Türkiyedeki tüketicilerin doğru ve uygun fiyata araçlarına yedek parça tedariğini yapabilmesini ilke edinmiştir. Bunu içinde pazara yeni girmiş ve Türkiye de satışı bulunan binek ve ticari araçların yan sanayi ve orijinal ürünlerini stoğunda bulundurarak müşterilerine çeşitlilik sağlamaktadır . Avrupa’nın en büyük yedek parça organizasyonlarından biri olan Auto Distribution International’in (AD) Türkiye'deki kolu olan Ekol otomotivin kurucu ortağı olan Oto ismail, uluslararası deneyimleri de Türkiye'ye adapte etmektedir. Firmamız 300 aşkın tedarikçi ile 70.000 binden fazla ürünü stoğunda aktif olarak müşterilerine sunmaktadır. Bunu 100'ü aşkın deneyimli personeli ile beraber, Türkiye genelindeki lojistik ve ekipman desteğiyle ile başarmaktadır. Yeni yapılandırılan 12.000 m² kapalı alana kurulu deposu da buna bir örnektir. Her geçen gün yeni projelerle sektördeki konumumuzu yükseltmeyi hedeflemekteyiz.

ÖZAŞ OTOMOTİV - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0212 549 22 00

Eposta: info@ozas.com.tr

Adres: ikitelli Organize San. Bl. Dolapdere San. Sit. 15 ada No 20 İkitelli/ İSTANBUL

Türkiye’nin lider otomotiv yedek parça dağıtım merkezlerinden biri olan Özaş Otomotiv, 1983 yılında İstanbul Taksim’de ticari faaliyetlerine başladı. İstikrarlı ve kendinden emin adımlarla büyüyen Özaş Otomotiv, müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek adına 1995 yılında taşınarak, hizmetlerine İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki deposunda devam etmektedir. Geçmişte Renault ve Fiat marka araçların yedek parçalarını temin eden firmamız, piyasanın değişen koşullarına uygun olarak artık bütün marka ve modellerin orijinal muadili ve yan sanayi yedek parçalarının dağıtımını yapmaktadır.

Firmamız, 15.000 metrekarelik depolama alanı, 100’ü aşkın personeli, 150 global markası, binek ve hafif ticari araç gruplarını kapsayan 100.000 çeşit referans genişliğiyle, Türkiye’nin her bölgesindeki müşterilerine uygun fiyat politikasıyla güven ve kaliteden ödün vermeden hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Her daim yüksek iş ahlakı prensiplerine sadık kalarak; müşterileri ve tedarikçilerine çözüm odaklı yaklaşım anlayışıyla hareket etmek, yenilikçi ruhla istikrarlı bir büyüme grafiği yakalayarak sektöründe öncü olmak Özaş Otomotiv’in hedefleridir.

Özaş Otomotiv, Avrupa’nın en büyük yedek parça organizasyonlarından biri olan Auto Distribution International’a üye olan Ekol Otomotiv’in kurucu ortağıdır. AD Ekol, Türkiye’de bağımsız yedek parça pazarında hizmet veren ve çalıştığı ürünler çerçevesinde bu pazarın yaklaşık yüzde 25'ine sahip bir distribütör firma sıfatına sahiptir.


REMAR OTOMOTİV - BİNEK- HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0232 462 11 62

Eposta: info@remarotomotiv

Adres: "ÇAPAK MAHALLESİ 2570 SOK.NO:5 TORBALI/İZMİR"

Remar Otomotiv, 2002 yılında İzmir’de ticari hayatına başlamıştır. 2003 yılından bu yana otomotiv sektöründe faaliyet göstermektedir. 2011 yılının son çeyreğinde yerli üretim ve ithal oto yedek parça yurt içi satış ve pazarlama faaliyetlerine başlamıştır. Remar Otomotiv, binek ve hafif ticari araç grupları için mekanik ve kaporta ağırlıklı ürün yelpazesine sahiptir.

Dinamik, yenilikçi ve deneyimli çalışan kadrosu ile müşterilerine kaliteli, güvenilir ve çözüm odaklı bir hizmet anlayışı sunmayı ilke edinen Remar Otomotiv, sektörde süreklilik sağlayan ve tercih edilen bir firma olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemektedir.

2500 m2 kapalı alana sahip deposu ile ihtiyaca yönelik stok yönetimi anlayışına sahip Remar Otomotiv, iş ortaklarına katma değer yaratan ve hedeflediği pazarlarda kusursuz hizmet anlayışı sağlayan bir kuruluş olmayı hedeflemektedir.

Remar Otomotiv; ürün çeşitliliğini, uygun fiyat ve hızlı teslimat ile birleştirip müşterilerin ilk tercihi haline gelmeyi ve pazarda yerini sağlamlaştırmayı misyon edinmiştir. Vizyonu ise, müşterilerini ve çalışanlarını memnun eden, sektöründe lider bir kuruluş olmaktır.

ŞENER OTO İSTANBUL - FORD BİNEK -HAFİF TİCARİ ARAÇLAR


TELEFONE: 0212 412 19 00

Eposta: info@seneroto.com.tr

Adres: Namık Kemal Mah. Ekin Cad. No:9 - Esenyurt

Firmamız 1974 yılında, kurucumuz Fazlı Şener'in girişimi ile Ford marka otomobillerin yedek parçalarının perakende satıcısı olarak Oto Şener adı ile, Elazığ'da kuruldu. Kısa bir süre sonra 1976'da İstanbul'da Aksaray bölgesine taşınma kararı alan Oto Şener, 13 yıllık sure içinde İstanbul' da Ford ve Anadol araç yedek parça piyasasında kendine önemli bir yer edindi. 1989 yılında perakende satışına toptan yedek parça dağıtıcılığını da ekleyerek hedef yükselten firma İstanbul dışında birçok şehre yedek parça gönderimine başladı. Oto Şener, 1995 yılında Şener Oto Yedek Parça San. ve Tic. Ltd. Şti. ismini alarak faaliyetine Toptan ve Perakende alanında iki şube ile devam etmiştir. 2000 yılında toptan dağıtım merkezini İkitelli Organize Sanayisine taşıyan firma burada bünyesine önemli bayilikler ve distribütörlükler katarak iş hacmini artırma yolunda önemli adımlar atmıştır. 2005 yılında ürün çeşidine Peugeot ve Citroen araç yedek parçalarını katarak büyümesine devam eden ve Türkiye' nin her noktasına dağıtım yapan Şener Oto buna paralel olarak ürünlerini yurt dışına ihraç etmeye başladı. 2009 yılında merkezini İkitelli'den Esenyurt'a taşıyan Sener Oto A.Ş, burada 15.000 m2 kapalı alandaki modern ofisleri ve deposunda müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya başladı. 2015 yılında Ford Otosan yetkili yedek parça bayiliğini Makro Otomobil Sistemleri San ve Tic. A.Ş. adı altında hayata geçiren firmamız, 2017 yılında da Tunç Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’yi kurarak ağır vasıta grubunda da yedek parça tedariğine başlamıştır. Türkiye' nin 81 iline ve 20 ülkeye ihracat yapan şirket, İstanbul’da merkez bina,Adana’da  bir şube, 200 ofis-depo çalışanı ve 20 satış temsilcisiyle Ford, Peugeot, Citroen, Mercedes-Benz, Volkswagen ve Japon-Kore binek, hafif ticari ve ağır ticari araç gruplarında hizmet vermeye devam etmektedir...

© All Rights ReservedYenmak