Kalite Politikası

YENMAK, müşterilerine, ürettiği motor silindir gömleği ve piston ile, mümesilliği yapılan motor segmanları, motor yataklarını ve paket olarak motor tamir parçalarını sunmayı bir KALİTE POLİTİKASI olarak amaç edinmiştir.

Firmamız müşterilerini memnun edebilmek için ürün kalitesini ve servis şartlarını iyileştirmeyi her zaman kendisine esas almıştır.

ISO 9001-2000
Hızla gelişen ve globalleşen dünyada kalite anlayışı da aynı hız ve oranda gelişmektedir. Bundan hareketle 2000 li yılların kalite anlayışının adı olan ISO 9001-2000 sistemi 1998 yılından beri gömlek ve piston üretim proseslerinde ve sonrasında uygulanmaktadır.

TSE KALİTE SİSTEMİ
Üretmiş olduğu mamullerin kalitesi, Türk Standartları Enstitüsü tarafından onaylanan Yenmak; proses kontrolü, personel eğitimi ve nihai kontrol uzmanlarıyla kaliteye yatırımın sürekliliğini her zaman ön planda tutmuştur.

TS 16949
Yenmak Piston ve Piston pimi üretim tesislerinde benimsemiş olduğu kalite anlayışı ve kaliteye vermiş olduğu önem sayesinde  TS 16949 belgesinin gerektirdiği şartları tam olarak sağlayan bir kalite yönetim sistemine sahiptir.